Jak správně větrat
PVC OKNA dostaly do vínku skvělé těsnící vlastnosti, což však ruku v ruce se špatným stylem větrání a zvýšenou vlhkostí v domě, může vést k mlžení skel, srážení vody a v nejhorších případech i k tvorbě plísní na zdi. Ani mikroventilace PVC OKNA nezachrání vše.
Proto je nutné dbát na správné větrání obzvláště v zimních měsících, kdy se přirozeně s cílem uspořit energie větrá méně . Větrat by se vždy mělo krátce, ale velmi intenzivně (okno dokořán). Při tomto způsobu větrání dojde sice k vým ěně většího množství vzduchu, ale zdi, nábytek a zařízení bytu si svou teplotu uchová. Tento efekt přispěje k mnohem rychlejšímu ohřátí nového čerstvého vzduchu.
Zvýšená vlhkost se obvykle vyskytuje při sušení prádla, koupání, vaření, žehlení a zdrojem vlhkosti je i sám člověk a nepochybně velmi oblíbené pokojové rostliny. Zvýšenou pozornost tedy věnujte větrání ložnic a pokojů, kde se nejvíce pohybují lidé či kde rostliny pěstujeme. V průběhu dne, větrání několikrát zo pakujte. PVC OKNA v kombinaci se zateplením také z části zabraňují úniku vlhkosti ze zdiva. Obecně platí, že pro zdravé bydlení by měla vlhkost vzduchu v místnosti dosahovat hodnot od třiceti do padesáti procent.
Závěrečná rada zní - důsledně větrat.