ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Mikroventilace a její nevýhody

V oblasti nabídky dodavatelů plastových oken je již jako standard dodávána tzv. mikroventilace. V závislosti na typu kování je toto řešeno zvláštním protikusem v rámu nebo pomocí další polohy kliky. Avšak tento druh větrání má poměrně mnoho nevýhod a není vhodné jej používat jako běžný způsob větrání. Obzvlášť v chladných měsících je přímo kontraproduktivní.

Existují dva nejvíce používané způsoby větrání v domech

Nárazové větrání neboli větrání průvanem

Jednoduché a energeticky nejvhodnější větrání pomocí otevření okna či oken v místnosti. Vydýchaný vzduch či vzduch s vyšším procentem vlhkosti je v krátké chvíli díky průvanu vyměněn za čerstvý. Díky tomu nedojde k prochlazení zdí či nábytku a vzduch v místnosti je tak po krátké chvíli zpět na původní teplotě. Pro mnoho lidí není tento typ větrání příjemný, neboť v zimních měsících pocítí na krátkou chvíli teplotní diskomfort.

Kontinuální větrání

Energeticky náročnější ale uživatelsky příjemnější typ větrání, kdy je větráno pomocí pootevřeného okna. Okno může být pootevřeno více, většinou do výklopné polohy pokud je taková funkce kování na okně osazena. Případně pomocí mikroventilace. Tímto způsobem lze větrat zejména v letních měsících, kdy napomáhá k odvodu vlhkosti z místnosti.

V zimních měsících se lidé rádi, z důvodu teplotního komfortu, uchylují k větrání pomocí mikroventilace neboli infiltrační spárou. Avšak toto řešení je zcela NEVHODNÉ. A to hned z několika důvodů:

-v případě silného větru je pocitově nepříjemný neustále proudící chladný vzduch

-hrozí namrzání kování i těsnění a jeho následné poškození

-vytváří se kondenzát ve spáře mezi rámem a křídlem okna a při nízkých teplotách se v tomto místě tvoří námraza, která dále ochlazuje vnitřní povrch oken a může až bránit uzavření okna

-dochází k výrazným tepelným ztrátám, ochlazováním celého prostoru, aniž by zároveň docházelo k dostatečnému odvětrávání CO2

-okna zvukově netěsní

V zimních měsících se nedoporučuje ani používání výklopné polohy, která nepřináší žádný podstatný větrací efekt a navíc zvyšuje náklady na vytápění.

Okna proto mějte v zimě řádně uzavřená a dodržujte pouze správné větrání jejich plným potevřením: kolem 5 minut 2 krát až 3 krát denně.

 

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Vyrábíme plastová okna: Široká nabídka oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v těchto oblastech: okna, dveře a veškeré doplňující příslušenství. Pracujeme bez ohledu na náročnost požadavků našich zákazníků. Proto jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Do naší nabídky plastových oken standardně zahrnujeme: řešení odpovídající běžným požadavkům na prostup tepla Uw min. 1,2 W/m2K řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy s prostupem tepla Uw až 0,71 W/m2K možnost výběru z více než šesti variant provedení v řadě oken. 
Kontaktujte nás na našich pobočkách! Plastová okna Olomouc